Skelbiami sudėtingiausios rašybos žodžio rinkimai

Lkd-2016-logo1-300x186Lietuvos paštas kartu su Nacionaliniu diktantu kviečia gyventojus rinkti sunkiausios rašybos lietuviškus žodžius. Iš dažniausiai paminėtų žodžių, kurių rašyba žmonėms kelia keblumų, bus sudaryta atmintinė, padėsianti įsidėmėti sudėtingos rašybos žodžius ir pasiruošti finaliniam Nacionalinio diktanto rašymo etapui. Iniciatyvą palaiko Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK).

 

„Labai džiaugiamės kasmet augančiu Nacionalinio diktanto dalyvių skaičiumi. Gimtajai kalbai neabejingi gyventojai noriai tikrinasi savo raštingumo žinias ir rūpinasi taisyklingu lietuvių kalbos vartojimu.

Kviečiame gyventojus išrinkti tuos, kurie, jų manymu, yra patys sunkiausi. Sudarius sudėtingiausios rašybos lietuviškų žodžių sąrašą, bus proga juos įsidėmėti, o besiruošiantieji finaliniam Nacionalinio diktanto rašymo etapui turės papildomą mokymosi priemonę“, – teigė Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė.

Gyventojai siūlyti žodžius, kurių rašyba jiems atrodo sudėtingiausia, gali užpildydami anketą Lietuvos pašto internetiniame tinklalapyje www.lietuvospaštas.lt. Gyventojų siūlymų bus laukiama iki kovo 31 dienos.

„Lietuvių kalbos žodžių lobynas neišsenkamas. Šis konkursas kartu yra ir paraginimas pasidžiaugti, kokia turtinga ir graži mūsų kalba, kiek joje subtilių niuansų. Didžiuokimės, kad kalbame viena seniausių kalbų pasaulyje“, – sako Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

Prieš Nacionalinio diktanto finalą, kuris įvyks balandžio viduryje, bus viešai paskelbtas sudėtingiausios rašybos lietuviškų žodžių sąrašas-atmintinė. Gyventojai, kurių pasiūlyti žodžiai pateks tarp dažniausiai minimų, burtų keliu bus apdovanoti Lietuvos pašto prizais.

Anketa čia

Lpaštas

Atsakyti