Startavo nacionalinis dailyraščio konkursas „Rašom! 2016“

Prasidėjo nacionalinis Vinco Kudirkos dailyraščio konkursas „Rašom! 2016“. Šeštus metus Lietuvos gyventojai kviečiami išbandyti gebėjimą dailiai rašyti ranka.
Nacionalinio konkurso Rašom komisijos primininkė, Lietuvių kalbos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja akademikė prof. Grasilda Blažienė teigia, kad puoselėti rašymą ranka elektronikos ir klaviatūrų amžiuje yra nepaprastai svarbu. „Manau, kad siekimas rašyti daliai, ugdo daugelį asmens charakterio bruožų: pastabumą, dėmesingumą, susikaupimą, tvarkingumą, estetinį skonį. Šių savybių šiandienos gyvenime labai reikia, nes dėl itin greito gyvenimo tempo ir padidėjusio informacijos srauto jas vis sunkiau išsiugdyti“, – sako G.Blažienė.

Nacionalinio dailyraščio konkurso sumanytojo UAB BIURO PASAULIS generalinio direktoriaus Artūro Tumino teigimu, šiuo konkursu siekiama Lietuvoje populiarinti rašymą ranka ir ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius.

Konkurse Rašom! 2016 kviečiami dalyvauti visi Lietuvos gyventojai. Dalyviai susirungs trijose amžiaus grupėse: 3–6 klasių moksleiviai, 7–12 klasių moksleiviai ir suaugusieji.

Šių metų konkurso tekstai, kuriuos dalyviai turi parašyti plunksna mėlynu rašalu, yra paskelbti renginio organizatorių − Lietuvių kalbos instituto ir raštinės reikmenų bendrovės BIURO PASAULIS − tinklalapiuose (www.rašom.lt, www.lki.lt ir www.biuropasaulis.lt).

Visi konkurso dalyviai, patekę į finalą, bus apdovanoti Parker rašymo priemonėmis. I vietų nugalėtojai bus apdovanoti „Tallink“ kruizu Ryga–Stokholmas–Ryga 4 asmenims. Į Rygą nugalėtojus nemokamai nuveš kompanijos „Lux Express“ autobusai.

Per penkerius metus konkurso organizatoriai sulaukė daugiau nei 60 000 dailyraščiu perrašytų tekstų, konkursui atrinktų ir pateiktų švietimo įstaigų, ne tik iš Lietuvos, bet ir svetur – Vokietijos Vasario 16-osios gimnazijos, Didžiosios Britanijos, Airijos, Kanados lietuvių bendruomenių. Šiemet tikimasi dar didesnio aktyvumo.

Dailyraščių laukiama iki 2015 m. vasario 8 d. šiuo adresu: UAB BIURO PASAULIS, Vilkpėdės g. 20, Vilnius LT-03151, Lietuva.

Konkurso koordinatorė – Rasa Gruodytė, Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos vyresnioji mokytoja, UAB BIURO PASAULIS švietimo projektų vadovė. Elektroninis paštas rasa.gruodyte@biuropasaulis.lt, kontaktinis telefonas +370 699 79643.

Galite atsisiųsti ir peržiūrėti nuostatus PDF formatu:  Adobe_PDF
Dailyraščio tekstas 3–6 klasių moksleiviams PDF formatu (3 priedas): Adobe_PDF
Lapas dailyraščio rašymui 3-6 klasių moksleiviams PDF formatu, atspausti spausdintuvu (1 priedas) : Adobe_PDF
Dailyraščio tekstas 7–12 klasių moksleiviams PDF formatu (4 priedas): Adobe_PDF
Dailyraščio tekstas suaugusiems PDF formatu (5 priedas):Adobe_PDF
Lapas dailyraščio rašymui 7-12 klasių moksleiviams ir suaugusiems PDF formatu, atspausti spausdintuvu (2 priedas): Adobe_PDF

Užrašo ant voko lapai WORD arba PDF formatu, užpildyti ir atspausti spausdintuvu (6 priedas): Microsoft_Word_Icon.32x31Adobe_PDF.

Šaltinis čia

Atsakyti