Tarptautinė vaikų knygos diena

Balandžio 2-oji – garsaus pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 metų pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Balandžio 2 dieną vyksta vaikų literatūros renginiai, parodos, susitikimai su vaikų knygų kūrėjais.
Šventės iniciatorė yra Tarptautinė vaikų knygos taryba (IBBY). Kasmet šventę remia vis kitas IBBY nacionalinis skyrius. Koks nors garsus rašytojas parašo atvirą laišką pasaulio visuomenei, o dailininkas kuria plakatą. Kreipimasis ir plakatas siunčiami į kitas pasaulio šalis ir publikuojami.

2015 m. šios idėjos rėmėjas ir organizatorius yra Jungtinių Arabų Emyratų IBBY skyrius. Šio skyriaus pirmininkė Marwa Obaid Rashid Al Aqroubi yra čia skelbiamo kreipimosi autorė, o plakatą sukūrė jauna iliustruotoja Nasim Abaeian.

Kreipimasis ir plakatas yra čia.

ŠMM Vaikų literatūros premija įteikta rašytojai  Kristinai Gudonytei ir žurnalistei Almai Valantinienei.
Daugiau informacijos čia.

Atsakyti