Terminologų diskusija visiems aktualiais klausimais

Birželio 1–2 dienomis Lietuvių kalbos institute ir Seime vyks 2-oji tarptautinė mokslinė Lietuvių terminologijos forumo (LTF) ir Lietuvių kalbos instituto (LKI) konferencija „Moksliniai, administraciniai ir edukaciniai terminologijos lygmenys“, kuri pakvies susipažinti su garsiausių terminologų naujausiais tyrimais, aktualiais tiek terminologams, tiek plačiajai visuomenei.

1-oji konferencijos diena su pasaulinio garso terminologais

Pirmoji konferencijos dalis šiemet pirmą kartą vyks Lietuvių kalbos institute (P. Vileišio g. 5, Vilnius).

Konferenciją pradės visų laukiamas kviestinis svečias – Tarptautinio terminologijos informacijos centro (INFOTERM) direktorius Christianas Galinskis. Mokslininkas, daug dėmesio skiriantis moderniosios informacinės visuomenės daugiakalbystės aspektams, šiemet pristatys daugeliui aktualų pranešimą apie daiktų internetą (angl. Internet of Things). Anot mokslininko, visos išmaniosios technologijos yra ne kas kita, kaip komunikacijos forma tarp žmogaus ir mašinos. Tokia komunikacijos forma tampa vis svarbesne mūsų gyvenimo dalimi, tačiau atneša ne tik naudą, bet ir iššūkius: privatumo ir saugumo klausimus, kibernetinių nusikaltimų prevenciją ir kita.

Antra kviestinė viešnia – didelę patirtį sukaupusi, garsi terminologė iš Portugalijos – profesorė Rutė Costa, dirbanti Lisabonos NOVA universitete. Ypač terminologijos srities atstovų laukiama profesorė R. Costa pristatys tekstų vaidmenį ir svarbą terminologijos srityje.

Į pirmąją konferencijos dieną suplūs ir daugiau garsių terminologų iš Olandijos, Gruzijos, Kolumbijos, Austrijos, Ispanijos, Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Kroatijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos. Konferencijoje bus aptarti naujausi terminologijos klausimai, ateities informacinių technologijų naujovės, kūrybinių industrijų aktualijos ir kita, tad sau aktualių temų tikrai atras ir terminologai, ir kalbotyros tyrėjai, ir informacinių technologijų ar kitų sričių specialistai bei plačioji visuomenė.

2-oji konferencijos diena Seime

Antrąją dieną Seime konferencijos svečiai turės progą išgirsti atstovų iš Europos Komisijos, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos, Vilniaus universiteto, Lietuvių kalbos instituto, LR ryšių reguliavimo tarnybos ir Mykolo Romerio universiteto pranešimus. Seime bus diskutuojama šiomis temomis: teisės srities terminijos reikalai, kibernetinio saugumo bei asmens duomenų apsaugos ir šios srities teisės aktų kalbos klausimai.

Terminologijos_konferencijos_2017_programa

LKI

Atsakyti