U. Radzevičiūtei įteikta Rašytojų sąjungos premija

Tradiciškai Trijų karalių dieną Rašytojų sąjunga įteikė premiją geriausiam kūrėjui. Šį kartą ji atiteko rašytojai, prozininkei Undinei Radzevičiūtei už romaną „Kraujas mėlynas“.

„Visos premijos yra nelauktos, kuriai viešai nesi nominuotas. Aš nebuvau nominuota jai, ta premija, kaip ir sakė komisijos pirmininkas, yra gaunama netikėtai, tai tas netikėtumas buvo malonus. Rašytojo kelias realiai niekaip nepriklauso nuo premijų. Galbūt pirmoji premija, kurią gauna rašytojas, yra svarbi, nes tai yra tam tikra legitimacija, patvirtinimas, kad jis yra rašytojas, kad jį pastebi ir kad jo knyga gali būti įdomi ne tik šeimos nariams. Kiekviena kita premija tai yra netikėtumas ir džiaugsmas“, – sako rašytoja.

Tai – 28 Rašytojų sąjungos premija. Ji skiriama už didelės vertės kūrinį, išleistą per pastaruosius dvejus metus. U. Radzevičiūtė yra išleidusi šešias knygas, už romaną „Žuvys ir drakonai“ rašytojai paskirta Europos Sąjungos literatūrinė premija, Lietuvių PEN centras jį įtraukė tarp geriausių dešimtmečio knygų.