Valstybės pažinimo centras skelbia konkursą: sukurk haiku Lietuvai

Valstybės pažinimo centras kviečia mokytojus ir mokinius užfiksuoti ypatingą akimirką trieiliu ir padovanoti Lietuvai savo haiku. Geriausieji trieiliai 2016-ųjų liepos 6-ąją, švenčiant Valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, papuoš sostinės bei kitų miestų lauko stendus. Jie bus eksponuojami ir Valstybės pažinimo centre bei publikuojami kultūrinėje spaudoje.

Haiku – poetinė fotografija, taupiai atspindinti mus supantį pasaulį. Viduramžiais atsiradęs ir XX a. visame pasaulyje paplitęs japonų lyrikos žanras užrašomas trimis eilutėmis, kurias sudaro 17 skiemenų (5+7+5). Klasikiniame haiku įprastai įpinama užuomina į metų laiką, nevartojami tropai (perkeltinę prasmę turintys žodžiai bei posakiai). Šiuolaikiniame haiku skiemenų skaičius trijose eilutėse – laisvas, neprivalomas sezoninis žodis, galimas subtilus tropų naudojimas. Haiku artimam trieiliui senriu būdingas kritiškas požiūris, žodžių žaismas, parodija, galimos visos meninės raiškos priemonės.

Tiek klasikiniai, tiek šiuolaikiniai haiku bei senriu bus vertinami komisijos, į kurią suburti profesionalūs haiku kūrėjai: Goda Bendoraitienė, Vytautas Dumčius, Giedrius Mickūnas, Artūras Šilanskas bei Prezidentės vyriausioji patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais Rūta Kačkutė. Vienas autorius konkursui gali pateikti iki trijų originalių, anksčiau niekur neskelbtų trieilių lietuvių kalba. Kūrinius siųsti galima iki šių metų birželio 6 dienos el. paštu ruta.dubauskaite@prezidentas.lt. Geriausių trieilių autoriai bus paskelbti birželio 20 d.

2016 m. kovo 10-ąją Lietuvos Respublikos Prezidentūroje pradėjęs veikti Valstybės pažinimo centras – moderniausias edukacinis muziejus regione. Pasitelkiant šiuolaikines technologijas lankytojams pristatoma, kaip veikia valstybė ir kaip jos kūrime gali dalyvauti kiekvienas pilietis. Lankymasis Centre, kurio šūkis „Laisvė suprasti ir kurti“, – nemokamas. Daugiau informacijos svetainėje arba socialiniame tinkle „Facebook“.

Valstybės pažinimo centro informacija

VPC-logoUPC

Atsakyti