Vilma Kvedaravičienė. Pelesos vidurinė mokykla lietuvių mokomąja kalba (Baltarusija)

Kad mokiniai plačiau susipažintų su lietuvių senovinėmis šventėmis, jų svarba mūsų tautai, rengiami projektai, kurie plačiau atskleistų karšto tradicijas, papročius, istoriją. Organizuota Advento vakaronė praplečia žinias apie Advento laikotarpį, moko lietuvių liaudies žaidimų, pasakų, sakmių, ugdo savitą kūrybinę raišką, praturtintą tautiniais, tradicinio meno elementais. Žaisdami lietuvių liaudies žaidimus, dainuodami lietuvių dainas, taikydami pašmaikštavimus, pajuokavimus, patarles, priežodžius, mindami mįsles, išlaikome tautos paveldą. Natūralu, kad etninė kultūra stilizuojasi ir atsiranda naujų formų, bet papročiai, tradicijos suartina, suvienija, išskleidžia gerumą. Į tokius renginius galima pasikviesti ir tėvelių, ir svečių, kaip dalyvių „su dideliu žinių bagažu“ (mįslėmis, patarlėmis, priežodžiais, tarmėmis, nacionaliniais patiekalais ir kt.).

Tokie projektai suteikia vaikams ne tik daug gerų emocijų, leidžia geriau pažinti vieni kitus, bet svarbiausia, suteikia galimybę išsaugoti savastį bei duoda supratimą, kad kiekvienas iš mūsų turime prisidėti prie jos istorijos išsaugojimo ir ateities puoselėjimo.

Vakaronė ,,Advento ramybė‘‘

Dainuojamoji tautosaka. Lietuvių liaudies daina ,,Eina našlaitėlė‘‘(planas)