Vilniaus knygų mugė: paskelbtos skaitytojų išrinktos Metų knygos

BABE1FDB-376C-4AD3-B2BC-26BA7A66267C.jpeg

Vilniaus knygų mugėje, dalyvaujant kultūros ministrui Mindaugui Kvietkauskui ir viceministrei Gintautei Žemaitytei, iškilmingai paskelbtos Metų knygos rinkimus laimėjusios knygos ir apdovanoti jų autoriai.

Metų knygomis skaitytojų sprendimu penkiose kategorijose tapo:

Metų knyga vaikams – Jurga Vilė, dailininkė Lina Itagaki. Sibiro haiku, Aukso žuvys, 2017.

Metų knyga paaugliams – Ilona Ežerinytė. Verksnių klubas, Dominicus Lituanus, 2017.

Metų poezijos knyga – Greta Ambrazaitė. Trapūs daiktai, LRS leidykla, 2018.

Metų prozos knyga – Antanas Šileika. Basakojis bingo pranešėjas (iš anglų kalbos vertė Vitalijus Šarkovas), Baltos lankos, 2018.

Metų publicistikos ir dokumentikos knyga – Aurimas Švedas. Irena Veisaitė: Gyvenimas turėtų būti skaidrus, Aukso žuvys, 2016.

Nuo praėjusio spalio už labiausiai patikusią knygą penkiose kategorijose visi skaitytojai galėjo balsuoti internetu. Iš viso sulaukta 20 126 balsų, aktyviausiai buvo balsuojama knygų vaikams ir paaugliams kategorijose – savo balsus čia atidavė beveik 14 tūkst. skaitytojų, o poezijos kategorijoje šiemet pirmą kartą surinktas keturženklis skaičius balsų. Šie demokratiški knygų rinkimai kasmet rengiami nuo 2005 metų. Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos inicijuota ir kartu su Kultūros ministerija, Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija rengiama akcija „Metų knygos rinkimai“ kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias šiuolaikinių lietuvių autorių knygas. Keturioliktą kartą vykstanti akcija skatina Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į geriausius jos kūrinius, populiarinti skaitymą kaip prasmingą ir patrauklų užsiėmimą.

Specialiai sudarytos dvi komisijos skaitytojų balsavimui atrinko ryškiausių knygų penketukus kiekvienoje iš penkių kategorijoje. Šiemet atsirado nauja publicistikos ir dokumentikos kategorija, todėl joje vertintos knygos, išleistos per pastaruosius dvejus metus. Kitose keturiose kategorijose dalyvavusios knygos išleistos nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. iki 2018 m. rugpjūčio 31 d.

Akcija „Metų knygos rinkimai“ yra viena iš Skaitymo skatinimo programos, kurios įgyvendinimą finansuoja Kultūros ministerija, priemonių. Ministerija dėkoja visiems akcijos dalyviams – autoriams ir skaitytojams bei partneriams, ypač Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento darbuotojams, su didele meile ir atsidavimu koordinuojantiems šią akciją.

Informacijos šaltinis: https://lrkm.lrv.lt/lt/naujienos/vilniaus-knygu-muge-paskelbtos-skaitytoju-isrinktos-metu-knygos