Vilniuje atidengta poeto Kazio Bradūno atminimo lenta

Pirmadienį, gegužės 15 dieną, Vilniaus Didžiojoje gatvėje atidengta atminimo lenta poetui, publicistui, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui Kazio Bradūnui atminti.

K. Bradūnas Didžiosios gatvės 13 name praleido savo paskutinius gyvenimo metus. Atminimo lentą sukūrė dalininkas, Šv. Kristoforo apdovanojimo laureatas Petras Repšys su pagalbininkų komanda.

K. Bradūnas – vienas ryškiausių XX amžiaus žemininkų-lankininkų kartos poetų, Jungtinių Amerikos Valstijų lietuvių literatūrinio ir kultūrinio gyvenimo organizatorių. Kazys Bradūnas savo poezija įkvėpė okupuotoje Lietuvoje kuriančius poetus – Justiną Marcinkevičių, Marcelijų Martinaitį, Juditą Vaičiūnaitę, Sigitą Gedą. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Kazys Bradūnas iš JAV grįžo gyventi į Vilnių ir įsiliejo į sostinės kultūrinį gyvenimą.

Atminimo lentos atidengimo ceremonijoje K. Bradūno eilėraščius skaitė aktorius Andrius Bialobžeskis. Susirinkusiuosius su K. Bradūno metais pasveikino Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas, poetas Antanas A. Jonynas. Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Linas Kvedaravičius ir poeto K. Bradūno dukra Elena Bradūnaitė-Aglinskienė atidengė K. Bradūno atminimo lentą.

„Kazys Bradūnas – vienas nedaugelio rašytojų, kuris iš emigracijos grįžo į Lietuvą, Vilnių, ir kūrė čia iki mirties. Poetas visada tikėjo nepriklausomos Lietuvos idėja, todėl Vilniui yra garbė turėti atminimo lentą skirtą šiam nuostabiam poetui“, – sakė  vicemeras L. Kvedaravičius.

K. Bradūno kūrybą renginyje pristatė kultūros istorijos tyrinėtojas, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Darius Kuolys.

Poeto K. Bradūno dukra E. Bradūnaitė-Aglinskienė džiaugėsi, kad tėčio atminimas įamžintas būtent šiame name, kur gyveno poeto šeima, pro kurio langus poetas K. Bradūnas stebėjo sostinės gyvenimo peripetijas ir sėmėsi įkvėpimo.

Pirmadienį, 18 val. Rašytojų klube vyks vakaras, skirtas poeto K. Bradūno 100-osioms gimimo metinėms paminėti, fotografijų parodos „Kazio Bradūno gyvenimo puslapiai“ (nuotraukos iš Onos Pajedaitės ir Kazio Bradūno archyvo) atidarymas klubo salėje (K. Sirvydo g. 6, Vilnius).

2017 metais minimos poeto, publicisto K. Bradūno 100-osios gimimo metinės, o 2017-ieji paskelbti K. Bradūno metais.

Prie Kazio Bradūno atminimo lentos – jo dukra Elena Bradūnaitė-Aglinskienė,
Vilnius, 2017-05-15

fb-fb471109

Kauno diena