Gramatikos, rašybos ir skyrybos pakomisė baigė svarstyti Lietuvos edukologijos universiteto Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedros 2012–2014 m. vykdyto Kalbos komisijos finansuoto projekto – Lietuvių kalbos sintaksės normų ir rekomendacijų santykio su dabartine vartosena tyrimo – rezultatus.
Tyrėjai nagrinėjo, kaip įvairaus stiliaus tekstuose laikomasi sintaksės normų, aprašytų trijose „Kalbos patarimų“ knygose: „Sintaksė: 1. Linksnių vartojimas“, „Sintaksė: 2. Prielinksnių ir polinksnių vartojimas“, „Sintaksė: 3. Įvairūs dalykai“. Tyrimo rezultatai – siūlymai tikslinti, koreguoti kai kurias normas, įtraukti vartosenai aktualių klausimų keliančių dalykų, skaidyti ir plačiau aiškinti kai kurias taisykles ir pan.
Gramatikos pakomisė apsvarstė pateiktus siūlymus ir, atsižvelgdama į gramatikos normų sistemą, vartosenos polinkius ir kylančius klausimus taikant kai kurias taisykles, nutarė papildyti, patikslinti ir pakoreguoti kai kurias sintaksės normas (žr. papildytus Konsultacijų banko įrašus):
paspausti draugo ranką; kilmininkas, naudininkas
kumštelti draugą į pašonę, galininkas, naudininkas
naudininkas, atitikimas, atitiktis kam
naudininkas, nusikaltimai kam, nusikaltimai ekonomikai
naudininkas, nuolaida kam, ko nuolaida
įnagininkas, dvejybinis kilmininkas
įnagininkas, skirti kokį, kokiu
būvio vietininkas; bendravime, komoje; krizėje
apie ką, galininkas, įsidėmėti apie ką; minėti ką, apie ką
priklausyti prie ko, priklausyti kam
priskirti prie ko, priskirti kam
žaisti prieš ką, žaisti su kuo