Vrublevskių bibliotekoje bus atidarytas Knygos muziejus

Bibliotekų savaitė šiemet atkreipia dėmesį į bibliotekose dirbančius žmones. Keičiantis technologijoms, šiandien knygas ir dokumentus galima tyrinėti ir internetu. Rajonų bibliotekos tampa kultūrų centrais, o saugyklų dokumentai atveriami visuomenei. Vienoje turtingiausių Lietuvos įstaigų – Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje – po rekonstrukcijos įsikurs ir Knygos muziejus.

Tarpukariu buvusiuose Tiškevičių rūmuose įsikūrusi Vrublevskių biblioteka rekonstruoja pastatą. Po statybų buvusios saugyklos taps atviromis erdvėmis, įsikurs Knygos muziejus.

Bibliotekos pagrindu tapo Vrublevskių šeimos nuo 19 amžiaus kauptas archyvas. Tarpukariu veikusi draugija bibliotekai remti pirko ir aukojo lituanistinį, Lietuvos didžiosios kunigaikštystės paveldą. Šioje bibliotekoje mokslininkai vis dar randa naujų, pasaulio istoriją papildančių faktų. Čia galima rasti ir kompozitoriaus Stanislovo Moniuškos rankraštį, ir vienintelį išlikusį Lietuvos didžiojo kunigaikščio spaudą.

LRT