Ministrė Audronė Pitrėnienė susitiko su geriausiai Nacionalinį diktantą parašiusiais mokiniais iš užsienio

Švietimo ir mokslo ministrė  Audronė Pitrėnienė ministerijoje susitiko su  Nacionaliniame diktanto konkurse mažiausiai klaidų padariusiais lituanistinių mokyklų ir bendrojo ugdymo mokyklų užsienyje mokiniais.
Ministrė kiekvienam mokiniui įteikė po elektroninę skaityklę, kurioje surašyti įvairūs lietuviški grožinės literatūros kūriniai, ministerijos suvenyrų. Apdovanodama mokinius, ministrė  kvietė pamąstyti apie grįžimą į Lietuvą, linkėjo gražios tarpusavio draugystės tąsos, pakvietė rašyti Nacionalinį diktantą ir šiais metais.

Susitikime mokiniai pasakojo apie mokyklas, kuriose jie mokosi, dalijosi savo įspūdžiais lankantis Lietuvoje,  kai kurie pasakojo apie planus grįžti studijuoti į Lietuvą.

Nacionalinį diktantą geriausiai parašė: Martynas Čiučiulka iš Rygos lietuvių vidurinės mokyklos (mokytoja Daiva Isakienė), Liepa Ivanauskaitė iš JAV Bostono lituanistinės mokyklos (mokytoja Eglė Šležienė), Tomas Grikienis iš Maskvos J. Baltrušaičio vidurinės mokyklos (mokytojos Diana Dubnovienė ir Deimantė Rutkauskaitė), Gertrūda Kalvynaitė iš Airijos Monaghano lituanistinės mokyklos (mokytoja Edita Vaitkaitienė), Eimantas Banelis iš Baltarusijos Pelesos vidurinės lietuvių mokomąja kalba mokyklos (mokytoja Genė Banelienė) ir Pavelas Riabec iš Kaliningrado lituanistinės mokyklos (mokytojas Algirdas Karmilavičius).

Edukacinę kelionę sausio 5-9 d. į Lietuvą Nacionalinio diktanto laimėtojams iš užsienio lituanistinių mokyklų dovanojo Švietimo ir mokslo ministerija.
Mokiniai, dalyvaudami edukacinėje programoje Lietuvoje, lankosi Vilniaus universitete,  Lietuvių kalbos instituto Kalbos muziejuje, Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre Saulėtekyje, Nacionaliniame dramos teatre, Vitražo manufaktūroje, jiems surengtos ekskursijos po Vilnių.
Anksčiau Švietimo ir mokslo ministerija prizais taip pat apdovanojo Nacionaliniame diktante dalyvavusius raštingiausius šalies mokinius. Aktyviausiai dalyvavusiai, raštingiausiai Lietuvos mokyklos klasei –  Klaipėdos „Vėtrungės“ 2 A  – ministerija dovanojo dviejų dienų kelionę  po Lietuvos  etnografinį regioną – Dzūkiją.

2015 m. Nacionalinį diktantą rašė daugiau kaip 3000 mokinių iš 150 šalies mokyklų. Aktyviai konkurse taip pat dalyvavo ir užsienyje veikiančios mokyklos: Vokietijos Vasario 16-osios gimnazija, Pelesos vidurinė mokykla, Punsko Kovo  11-osios bendrojo lavinimo licėjus, Maskvos J. Baltrušaičio bendrojo lavinimo mokykla,  JAV Bostono lituanistinė mokykla, Kaliningrado lituanistinės mokyklos.
Švietimo ir mokslo ministerija yra Nacionalinio diktanto konkurso partnerė, jo organizatorius – VšĮ Pilietinės minties institutas.

Šaltinis čia

Atsakyti