Raštingiausiems lietuviškų mokyklų užsienyje mokiniams – kelionė į Lietuvą

Nacionalinio diktanto partnerė Švietimo ir mokslo ministerija kviečia lietuviškas bendrojo ugdymo mokyklų, lituanistinių mokyklų užsienyje bendruomenes (mokinius, jų tėvelius ir mokytojus) aktyviai dalyvauti jau aštuntą kartą rengiamame Nacionalinio diktanto konkurse, kuris vyks vasario 21 d. 11 val.
Pernai pirmą kartą Nacionaliniame diktante dalyvavo bendrojo ugdymo ir lituanistinių mokyklų užsienyje mokiniai, ypač daug mokinių diktantą rašė Vokietijos Vasario 16-osios, Punsko gimnazijose, Pelesos vidurinėje,  Kaliningrado lituanistinėje mokyklose.

Šiemet, kaip ir pernai, Švietimo ir mokslo ministerija mažiausiai klaidų diktante padariusiems penkiems mokiniams dovanos  prizą – edukacinę kelionę į Lietuvą o diktante dalyvavusioms mokykloms skirs dovanas.

Pernai į Lietuvą buvo pakviesti penki geriausiai diktantą parašę mokiniai iš Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos, Airijos, Amerikos. Ministerijoje jiems buvo  įteiktos atminimo dovanos. Jie lankėsi Vilniaus universitete,  Lietuvių k. instituto Kalbos muziejuje, taip pat Dainų šventės renginiuose.

Diktanto finalo dalyviai varžysis raštingiausio mokinio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose.

Nacionalinis diktantas bus transliuojamas per LRT radijo pirmąją programą ir internetu. Užsienio lietuvių bendruomenės turės galimybę konkurso dieną gauti radijo transliacijos įrašą ir diktantą rašyti jiems patogiu laiku.

Nacionalinio diktanto organizatorius – VšĮ Pilietinės minties institutas.

Visa informacija apie diktantą: www.diktantas.lt , el.p. diktantas@diktantas.lt
Elona Bagdanavičienė, tel. (8 5)2191253.

Šaltinis čia.

 

 

Atsakyti