Lietuva + Airija = Aš

Ūžė praūžė projektas „Lietuva+Airija=Aš“, kurį Kavano mokykla „Gintarėlis“ organizuoja jau antrus metus! Birželio mėnesį mūsų mokiniai Martyna, Domantas, Dominykas, Justinas bei Helvijus lankėsi Telšiuose ir kartu su „Ateities“ progimnazijos mokiniais tyrinėjo Žemaitiją. Apie mūsų nuotykius Žemaitijos žemėje jau rašėme ankstesniame Lietuvio numeryje, o dabar norime papasakoti apie mūsų draugų viešnagę Airijoje.

Rudens pabaigoje mūsų naujieji draugai Austėja, Gabija, Karina, Gabrielė, Matas ir Žygimantas kartu su mokytoja Dalia Lileikiene bei Panevėžio socialinių paslaugų centro direktore Lina Kazokiene viešėjo pas mus Kavane! Svečiai pas mus atvyko penkioms dienoms, stengėmės draugus įdomiai užimti ir supažindinti su Airija bei jos kultūra.

Kartu su Lina aplankėme neįgaliųjų integracijos į darbo rinką agentūrą Employability Cavan, neįgaliųjų dienos centrą Drumlin House bei vaikų teisių agentūrą Tusla. Tikimės, kad Linai vizitai buvo naudingi bei informatyvūs.

Norėjome naujus draugus priimti ne tik svetingai, bet ir aktyviai juos užimti. Lankėmės Kavano grafystės muziejuje, susipažinome su Kavano apskrities istorija. Profesionalių sportininkų padedami ne tik sužinojome labai daug įdomių dalykų apie airiškas sporto šakas, bet ir išbandėme savo jėgas sporto stadione, mokėmės žaisti airišką futbolą ir hurlingą.

Nepraleidome progos pasisvečiuoti pas mus mokykloje ir susipažinome su lituanistinės mokyklos kasdienybe, o po pamokų vykome į Tullynally pilį susipažinti su kitokia – senovine ir didinga Airija. American Ulster Folk parke susipažinome su senovės Airija bei airių emigracijos į Ameriką istorija. Taip pat su Helovyno tradicijomis!

Vykome į plėšriųjų paukščių prieglaudą bei stebėjome paukščių gyvenimą iš arti. Negalėjome neaplankyti Atlanto vandenyno, o nuvykę netgi matėme delfinus!

 

Keliavome, džiaugiamės naujomis pažintimis, bendravome ir prisirinkome įspūdžių ilgam!

Išlydėjome draugus su liūdesiu, bet kartu su viltimi, kad projektas tęsis ir toliau, ir mūsų dar lauks dar neatrasta, nematyta, neregėta Lietuva…

Dėkojame Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai už dalinį projekto finansavimą, tėveliams, kurie rūpinosi vaikų apgyvendinimu ir maitinimu, mokytojoms Agnei ir Rasai bei visiems vaikams, kurie nori pažinti Lietuvą ir jos žmones.

O kadangi #gintarėlisnesnaudžia, jau gimsta naujas projektas, planuojamos naujos veiklos, bet apie tai sužinosite birželį!!! Iki!

Donata Simonaitienė
Kavano lituanistinės mokyklos „Gintarėlis“ direktorė

Informacijos šaltinis: http://www.lietuvis.ie/lietuva-airija-as/