Kontekstai. Informaciniai karai

Forume „Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui artėjant“, kuris vyko 2014 metų lapkričio 28 d. Vilniuje, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, buvo diskutuota be galo aktualiais klausimais. Svetainės lankytojui dėmesiui siūlome Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento atstovų pateiktį, naudotą skaitant pranešimą „Propaganda ir informaciniai karai“.

Tikimės, kad pateiktis padės ir lietuvių kalbos pamokose, diskutuojant su mokiniais apie žiniasklaidos svarbą ir komunikacijos pavojus, kad pateiktis bus pasitelkta rengiant klasių valandėles  ir/ar tėvų susirinkimus.
Pristatymas_Informaciniai karai

Temos aktualumą akcentuoja ir Kultūros industrijų centro „Menų spaustuvė“ direktorius Audronis Imbrasas.

Slaptas informacinis ir ideologinis karas daug pavojingesnis nei atviros provokacijos, bet jo tikslas – ne vien kultūra, sako Kultūros industrijų centro „Menų spaustuvė“ direktorius Audronis Imbrasas.  „Rusijos tikslas, veikiant per kultūrą, visuomenes, pakertant jų savigarbą, pasitikėjimą savimi, supriešinant viduje, įvedant tam tikrus destruktyvius elementus,  tas, kad Europos Sąjunga byrėtų, nebūtų stipri“, – pabrėžia jis.

Visą interviu su Audroniu Imbrasu galima skaityti čia.

Atsakyti