Londone įrengti pirmieji smulkiosios prozos automatai

Trumpų apsakymų automatas / Stop kadras

Londone įrengti pirmieji Jungtinėje Karalystėje nemokamai apsakymus dalijantys automatai. Vos vieno mygtuko paspaudimu viešojo transporto keleiviai gali išsiimti vienos, trijų ar penkių minučių trukmės skaitinių. Tarp autorių – Virginia Woolf ir Charlesas Dickensas, praneša „World Economic Forum“.

Prancūzų kompanijos sukurti automatai skaitytojams dalija tūkstančius istorijų, atspaustų ant aplinkai nekenksmingo papirusinio popieriaus.

Specialiai šiems automatams trumpą kriminalinę istoriją „Mr Robinson“ (liet. „Ponas Robinsonas“) parašė ir žinomas Anglijos prozininkas Anhony Horowitzas.

Anthony Horowitzas / AP nuotr.

„Canary Wharf Group“ atlikta apklausa atskleidė, kad kasmet Jungtinės Karalystės skaitytojai nebaigia skaityti maždaug 53 mln. knygų. Taip dažniausiai nutinka dėl laiko stygiaus, kuris atsiranda naršant socialinius tinklus.

Daugiau nei trečdalis apklaustųjų (36 proc.) pastaraisiais metais nepabaigė skaityti bent vienos knygos, o 30 proc. prisipažino, esą jau pusę metų nėra iki galo perskaitę nė vienos knygos.

Anot įmonės „Canary Wharf Group“ meno ir renginių vadovės Lucie Moore, jų atliktas tyrimas parodė, kad net 70 proc. apklaustųjų mieliau rinktųsi gerą knygą, o ne „šoktų į socialinių tinklų prarają“.

Trumpų apsakymų automatas / Stop kadras

Rašytojas A. Horowitzas „World Economic Forum“ tikino, esą iššūkis parašyti iki šiol trumpiausią pasakojimą jam labai patiko: „Sukūriau įtariamųjų ir įkalčių kupiną istoriją, kurią galima pradėti ir baigti skaityti vos per minutę“.

„Tikiuosi, ji patiks metro keleiviams. Jiems tikrai nereikės nerimauti, kad teks išlipti nepabaigus skaityti“, – juokėsi rašytojas.

Atsitiktine tvarka apsakymus išduodantys automatai jau išpopuliarėjo 200 pasaulio vietų.

Trumpų apsakymų aparatas / Shutterstock nuotr.

Pirmieji tokie automatai buvo įrengti 2011 metais Paryžiaus Charles`io de Gaulle`io oro uoste. Jais skaitytojams buvo išdalinta daugiau nei 3 mln. apsakymų, kuriuos sukūrė 8 tūkst. rašytojų iš viso pasaulio.

Šiuo išradimu susidomėjo ir „Krikštatėvio“ režisierius Francis Fordas Coppola. Jis investavo į prancūzų kompaniją ir tokį apsakymų automatą įrengė savo restorane „Zoetrope“ San Franciske.