Milijonus įkvėpęs Nikas Vujičičius: patyčios turi baigtis

„Gimiau be galūnių, tačiau tai manęs nevaržo. Keliauju po pasaulį skatindamas žmones tikėjimu, viltimi, meile, drąsa įveikti sunkumus ir siekti savo svajonių“, – taip save pristato Nikas Vujičičius, ypatingas, pasaulinio populiarumo bei pripažinimo sulaukęs žmogus. Nikas be jokios paaiškinamos medicininės priežasties gimė be kojų ir be rankų. Tačiau tai jo nesustabdė įrodyti sau ir kitiems, jog mėgautis gyvenimu galime ir turime kiekvienas.

Žymusis australas baigė net du universitetus, sukūrė šeimą, kartu su žmona augina du sveikus vaikus, o laisvalaikiu plaukioja banglente, šokinėja su parašiutu, nardo ir džiaugiasi kiekviena diena. Šį australą drąsiai galima vadinti žmogumi fenomenu, šiandien jis kalba prieš tūkstantines auditorijas visame pasaulyje ir ragina visuomenę liautis tyčiotis iš kitų žmonių.

„Kaip manote, keliose mokyklose, kuriose kalbėjau, iš tiesų liovėsi patyčios? Kuris iš Jūsų pasakė, kad vienoje, esate teisus. Viena mokykla iš 600. Iš mokyklos direktoriaus gavau laišką, kuriame jis rašo: „Nikai, Tu amžiams pakeitei mūsų mokyklą…“ ir taip toliau ir panašiai. Mes aštuonis mėnesius nematėme jokių patyčių. Mes nežinome, kas įvyko, bet geriausiai, kaip tai galėčiau apibūdinti, tiesiog mokykloje vaikai pradėjo galvoti, kad tai nebėra šaunu“, – prisiminimais apie skatinimą mokyklose gyventi ir elgtis tolerantiškai dalinosi Nikas Vujičičius.

„Rugsėjo 10-oji – pasaulinė savižudybių prevencijos diena, todėl jos išvakarėse norėjome atkreipti piliečių, net ir pačių mažiausių, dėmesį į šią svarbią visuomenės problemą, suburti visus vienam kilniam tikslui. Tikimės, kad visos Lietuvos mokyklos prisidės prie šios gražios iniciatyvos“, – apie tolerancijos akciją „Sustabdykime patyčias kartu“ kalbėjo D. Žeimytė.

„Kovodami su patyčiomis kiekvienas pradėkime nuo savęs, nežeminkime, neapkalbinėkime. Garsūs, matomi žmonės kitiems turi būti pavyzdys ir nei privačiame gyvenime, nei viešai eteryje ar kitose žiniasklaidos priemonėse neturi tyčiotis iš kitų. Nes kitaip susidaro įspūdis, kad pasišaipyti, pasityčioti tarsi ir nieko blogo“, – sako Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Tam, kad kova prieš patyčias nepasibaigtų kartu su akcija, jau pusmetį gyvuojantis žurnalistės Daivos Žeimytės ir portalo Lrytas.lt socialinis projektas „Nebijok kalbėti“, plečia savo ribas. Iniciatyva, raginanti žmones kovoti su fiziniu ir emociniu smurtu, nuo šiol teiks nemokamas psichologines, konsultacines ir teisines paslaugas žmonėms, patiriantiems patyčias.

 https://www.youtube.com/watch?v=rshtosrazcY
Delfi