Naujas leidinys apie senąją vaikų literatūrą

Doc. dr. Kęstutis Urba parengė naują mokomąjį leidinį „Vaikų literatūros sistemos formavimasis iki XIX amžiaus“. Leidinys skirtas į vaikų literatūrą besigilinantiems studentams ir visiems kitiems, besidomintiems šia sritimi.

Vilniaus universiteto leidyklos išleistame skaitmeniniame ir viešai prieinamame leidinyje aptariamos ankstyvosios vaikų literatūros apraiškos, svarstoma, kas ir kodėl buvo pasitelkiama vaikų ugdymui, koks požiūris į vaiką vyravo XVII a., plačiau žvelgiama į tokius filosofus ir rašytojus kaip Džonas Lokas, Žanas Žakas Ruso, Šarlis Pero ir kt.

„Vaikų ir jaunimo skaitymas nuo senų laikų labai susijęs su mokymo ir ugdymo procesu. Daugumoje Europos šalių pirmieji vaikų skaitymo šaltiniai buvo katekizmai, elementoriai, įvairios auklėjimo knygos, pasakėčios. Estetiniam vaikų ugdymui reikšmingas ir folkloras, ypač pasakos arba įvairūs trumpieji žanrai. Nors XX amžiuje pagrindinis vaikų ir paauglių skaitymo šaltinis tapo specialiai jiems kuriama literatūra, tačiau iki šiol šiam adresatui leidžiamos ir ankstesniųjų laikų, ypač XIX amžiaus, bendrosios literatūros knygos“, – pratarmėje teigia K. Urba.

Leidinį galite skaityti čia.
Vaiku_literaturos_sistemos_formavimasis_iki_XIX_amziaus_Urba_K.pdf

Kęstutis Urba yra Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus pirmininkas bei Vilniaus universiteto docentas.
Rubinaitis