Rytoj Seime bus apdovanoti 10-ojo nacionalinio mokinių konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtojai

Balandžio 5 d., 15 val. Seime (Konferencijų salė, Seimo III r.) bus apdovanoti 10-ojo nacionalinio mokinių konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtojai. Raštingiausius Lietuvos mokinius ir jų lietuvių kalbos mokytojus pasveikins Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis. Sveikinimo žodį taip pat tars Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė, „Tilde IT“ atstovė Renata Špukienė.

Nacionalinis konkursas, skatinantis mokinius internetinėje erdvėje vartoti lietuviškus rašmenis ir taisyklingą lietuvių kalbą, vyksta dviem etapais. Kovo 20–24 dienomis svetainėje www.švarikalba.lt nuotoliniu būdu buvo atliekamos pirmojo etapo užduotys, o balandžio 5 d. organizuojamas antrasis konkurso etapas ir apdovanojimų ceremonija Seime.

Į pirmąjį nacionalinio moksleivių konkurso „Švari kalba – švari galva“ etapą užsiregistravo beveik 15 tūkstančių moksleivių ir daugiau nei pusė tūkstančio mokyklų. Konkurse aktyviausios trijų didžiųjų miestų – Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos – mokyklos.

Šiais metais aktyviausiai konkurse dalyvavo Kauno Vyturio gimnazija, iš jos į konkursą užsiregistravo net 687 mokiniai (iš jų testą atliko 554). Ši mokykla aktyviausia buvo ir praėjusiais metais. Antroje vietoje – Klaipėdos Vydūno gimnazija (užsiregistravo 337 mokiniai, iš jų testą atliko 222), trečioje – Vilniaus licėjus (užsiregistravo 235 mokiniai, testą atliko 203).

Aktyviausiai pirmame konkurso etape dalyvavo 6 ir 7 klasių mokiniai. Pirmojo etapo užduotis iš viso atliko 1 868 šeštokai ir 1 826 septintokai. Mažiausiai aktyvūs šiemet buvo dešimtokai, jų grupėje užduotis atliko 1 276 mokiniai. Į antrąjį konkurso etapą iš kiekvienos klasių grupės pateko po 20 geriausiai pirmojo etapo užduotis atlikusių mokinių.

Nacionalinį konkursą „Švari kalba – švari galva“ organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Valstybine lietuvių kalbos komisija, bendrove „Tilde informacinės technologijos“, Strateginių komunikacijų centru ir Švietimo inovacijų ir technologijų asociacija.

Išsamiau apie renginį: Lina Skeberdytė, Švietimo ir  mokslo komiteto biuro patarėja, tel. (8 5) 239 6715, el. p.: lina.skeberdyte@lrs.lt.

Logo-SMM