Per Didžiąją Dorseto garo mašinų parodą rašytojo kompiuterio kietąjį diską su jo kūriniais sutraiškė istorinis plento volas, pavadintas „Lord Jericho“. Britų rašytojo fantasto Terry Pratchetto (Terio Pračeto) testamente įrašytas neįprastas prašymas šią savaitę buvo išpildytas – kompiuterio diską su neužbaigtais jo kūriniais pervažiavo senovinis garinis plento volas, pranešė Didžiosios Britanijos transliuotojas BBC.
T. Pratchetto kompiuterio diską per Didžiąją Dorseto garo mašinų parodą sutraiškė istorinis plento volas „John Fowler & Co“, pavadintas „Lord Jericho“, prieš atidarant naują parodą apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą, rašo britų dienraštis „The Guardian“
Tame kietajame diske buvo 10 nebaigtų rašytojo kūrinių.
Pasak rašytojo padėjėjo Robo Wilkinso (Robo Vilkinso), T. Pratchettas savo testamente liepė pasielgti su jo nebaigtais tekstais būtent taip, nes jis nenorėjęs, kad niekur nepublikuotus darbus pabaigtų kažkas kitas.
Kietojo disko likučiai bus eksponuojami Solsberio muziejaus parodoje nuo rugsėjo 16 dienos.
T. Pratchettas per savo karjerą parašė per 70 kūrinių, o populiariausiais iš jų tapo satyrinės fantastikos ciklas „Disko pasaulis“ (Discworld), jungiantis 41 romaną ir kelis papildomus leidimus. Pagal jo knygų siužetus buvo sukurta filmų, komiksų ir žaidimų, o keli jo romanai virto pjesėmis ir teatrų spektakliais. Bendras jo knygų tiražas siekia 70 milijonų.
Rašytojas ilgą laiką kovojo su Alzheimerio (Alccheimerio) liga. 2009-ųjų rugpjūtį laikraštyje „Daily Mail“ pasirodė jo viešas laiškas apie eutanaziją, kuriame T.Pratchettas detaliai paaiškino savo pasirinkimą. Kiek vėliau pasirodė informacija, jog rašytojas tvarko dokumentus, kad patektų į kliniką Šveicarijoje, kur leidžiama įvykdyti šią procedūrą.
2012-aisiais rašytojo būklė pablogėjo, bet jis ir toliau diktuodavo tekstus savo padėjėjui R.Wilkinsui. T. Pratchettas mirė 2015-ųjų kovą, būdamas 66 metų.
Į lietuvių kalbą išverstus daugiaprasmius ir nuostabiu humoru persmelktus T. Pratchetto kūrinius verta skaityti tik tuomet, jei juos išvertė Andrius Tapinas („Magijos spalva“ ir „Šviesa fantastiška“) arba Danguolė Žalytė („Mažieji laisvūnai“ ir „Skrybėlė pilna dangaus“).