Virtuali paroda „Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakultetui – 70“

2015 m. Lietuvos edukologijos universitetui (LEU) minint 80-metį, šios mokslo ir švietimo įstaigos Lituanistikos fakultetas šventė 70-ąjį jubiliejų. Ta proga Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka parengė virtualią parodą.

Lietuvių kalbos ir literatūros fakultetas, kaip savarankiškas Vilniaus pedagoginio instituto mokymo ir administracijos padalinys, įsteigtas 1945 m., 1991-aisiais pervadintas Lituanistikos fakultetu. Fakultetas iki šiol telkia pasaulio lituanistus: 1995 m. suburta Pasaulio lituanistų bendrija, 2004 m. – Lietuvos lyginamosios literatūros asociacija, 2013 m. – Baltistikos centrų asociacija.

LEU Lituanistikos fakultetas – vienintelis šalyje fakultetas, kurio pavadinime akcentuojama lituanistika, strateginis valstybės prioritetas. Profesorius Albertas Zalatorius buvo atnaujinto, modernaus fakulteto architektas, inicijavęs ne tik pavadinimo, bet ir studijų programos pokyčius, įtvirtindamas savąjį idealą: laisvas žmogus laisvoje tautoje!

Virtualioje parodoje apžvelgiama Lituanistikos fakulteto istorija, struktūra, buvusių ir esamų dėstytojų mokslinė veikla, studentų organizacijos ir jų renginiai. Visa tai papildo plati ikonografinė ir rankraštinė medžiaga, vaizdo įrašai. Parodoje gausu leidinių ir straipsnių, atrinktų iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos fondų.

Atsiminimais ir įžvalgomis pasidalijo šio fakulteto akademinė bendruomenė, absolventai, visuomenės veikėjai.

Virtuali paroda „Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakultetui – 70“

Parodą parengė Nacionalinės bibliotekos Komunikacijos ir rinkodaros departamento kultūrinės veiklos vadybininkas-vyriausiasis bibliotekininkas Darius Gudelis ir LEU Lituanistikos fakulteto prodekanas prof. Dainius Vaitiekūnas.
LNB-logo-lt

Atsakyti