Kviečia festivalis šeimoms „Nuotykiai tęsiasi“

Birželio 8–9 d. Anykščiuose, Dainuvos slėnyje, šeimas suburs vaikų ir jaunimo literatūros festivalis „Nuotykiai tęsiasi!“. Dvi dienas truksiantis festivalis pasiūlys įvairiapusę programą ir mažiems, ir dideliems. Nemokamuose renginiuose knygas pristatys pamėgti vaikų knygų autoriai, vyks įvairios kūrybinės dirbtuvės, spektakliai, muzikiniai pasirodymai, žaidimai, animacinių filmų peržiūros ir daug vasaros pramogų. Festivalio vietoje maistu ir gėrimais prekiaus maisto furgonėliai, o mylimų autorių knygas galėsite įsigyti tiesiai iš festivalyje dalyvausiančių leidyklų. Neužmirškite paprašyti autorių autografų!

Ypatingi susitikimai ir kūrybinės dirbtuvės su žymiausiais knygų autoriais

Kaip ir praėjusiais metais, organizatoriai į festivalį pakvietė geriausius vaikų knygų autorius, kurie ne tik pristatys savo knygas, bet ir ves įdomias kūrybines dirbtuves mažiesiems. Į žiauriai geras dirbtuves pakvies 2018 metų knygos vaikams „Sibiro haiku“ rašytoja Jurga Vilė ir iliustruotoja Lina Itagaki. Kūrybines dirbtuves taip pat ves 2018 m. reikšmingiausio metų debiuto „Maži eilėraščiai mažiems“ iliustruotoja Rasa Jančiauskaitė, metų knygos mažiausiems skaitytojams „Sivužas“ iliustruotoja Lina Dūdaitė. Į susitikimus ir keliones po mitologinius, fantasy pasaulius kvies geriausios 2018 metų knygos vaikams ir paaugliams „Klampynių kronikos“ autorė Neringa Vaitkutė, geriausios 2017 metų knygos paaugliams „Kaukas Gugis ir kerų karas“ autorius Justinas Žilinskas, lietuviškos mitologijos žinovė, knygų „Didžioji būtybių knyga“ ir „Sukeistas“ autorė Kotryna Zylė. Lietuvos šaulių sąjungos 100-mečio jubiliejaus proga istorikas ir vaikų knygų autorius Norbertas Černiauskas su iliustruotoja Birute Bikelyte pristatys knygą „Apie šaulius, riterius ir drakonus Lietuvoje“ bei vadovaus jaunųjų riterių įšventinimo turnyrui ir kartu su šauliais virs košę, kuria paskanauti galės visi mažieji ir jų tėveliai. Festivalio lankytojai taip pat galės pabendrauti su vienu populiariausiu vaikų knygų rašytoju Tomu Dirgėla, kurio knygos jau papuošė daugiau nei 10 000 skaitytojų lentynas Lietuvoje. Jis, šeštadienio vakarą, pasirodys kartu su vaikų rašytojų muzikine grupe „Knygų vaikai“, kurie neleis nuobodžiauti šokių aikštelėje.

Animacinių filmų peržiūros visai šeimai

Festivalio lankytojai pirmieji Lietuvoje galės išvysti Kristinos Buožytės virtualios realybės animacinį filmą „Angelų takais“, sukurtą pagal M. K. Čiurlionio paveikslus. Prestižiniame Venecijos kino festivalyje pristatytas projektas šiuo metu keliauja po tarptautinius festivalius ir skina apdovanojimus, o jo premjera šalyje numatoma tik rudenį. Animacinio filmo „Miškas“ autorius Ignas Meilūnas mažiesiems pristatys naujausią kuriamą animacinį filmą „Matilda“ bei patiems vaikams leis susipažinti su animacijos kūrimo ypatumais. Festivalį Anykščių kultūros centre uždarys trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts“ ir garsiausio trumpametražių filmų festivalio Klermono-Ferano parengta animacinių filmų programa visai šeimai.

Festivalio premjeros

Šeštadienio popietę, „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotas aktorius ir atlikėjas Paulius Tamolė kartu su muzikantais pristatys dar niekur nerodytą muzikinę pasaką „Sniego karalienė“. Iškart po jos vyks suneštinė festivalio vakarienė, kurios metu organizatoriai vaišins troškiniu, o lankytojai pasirūpins užkandžiais, kuriais galės dalintis su savo kaimynais. Pirmą kartą Anykščiuose „Vėjų teatras“ surengs koncertą pagal Mariaus Marcinkevičiaus knygą „Maži eilėraščiai mažiems“. Festivalio lankytojus taip pat džiugins ir pačių aktorių kurtos ir atliekamos dainos, kurios dar ilgai įstrigs atmintyje.

Festivalio naujienos lankytojams

Šiųmetinė festivalio naujiena – tėvų krantas – erdvė tėveliams, kurioje suaugusieji galės pailsėti, pabendrauti ir pasisemti idėjų iš kitų tėvelių bei išgirsti apie žaidimų ir knygų skaitymo svarbą mažiesiems. Dar viena džiugi naujiena mažiesiems – žaidimų erdvė. Joje veiks stalo žaidimų studijos „Vienaragis“ žaidimų erdvė, kurioje vaikai galės susipažinti su įvairiais žaidimais ir sukurti savo pačių istorijas.

Visą festivalio programą galima peržiūrėti ir atsisiųsti iš čia https://mtc.lt/attachments/article/597/NUOTYKIAI_TESIAISI_programa.pdf

Primename, kad festivalio lankytojams vietiniai partneriai teikia apgyvendinimo, maitinimo ir pramogų nuolaidas. Daugiau informacijos apie jas ir visą programą galite susižinoti festivalio „Nuotykiai tęsiasi“ socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje  www.facebook.com/nuotykiaitesiasi.

Vaikų ir jaunimo literatūros festivalis „Nuotykiai tęsiasi!“ vyks birželio 8–9 d. Dainuvos slėnyje, Anykščiuose. Renginį organizuoja literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“ ir Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, projekto partneris – Anykščių rajono savivaldybė.

Nuotykiai tęsiasi programa

Nuotykiai tęsiasi programa