Kristina Jankaitienė. Lituanistinė mokykla „Saulės zuikučiai“

Gimiau ir augau Lietuvoje, Panevėžio mieste. 1997 metais baigiau Šiaulių universitetą ir įgijau socialinių mokslų (edukologijos) bakalauro laipsnį ir pradinių klasių mokytojos kvalifikaciją. 1998 metais studijavau Vokietijoje vokiečių kalbą ir dirbau su vaikais.

Airijoje gyvenu jau 16 metų. Čia gimė mano 3 vaikai. Matydama, kaip jiems sunku kalbėti lietuviškai, išsigandau ir tada kilo mintis įkurti mokyklėlę, kur lietuvių vaikai galėtų burtis ir mokytis mūsų protėvių kalbos. 2009 metais lapkričio mėnesį Carrickmacross‘o mieste pirmą kartą duris atvėrė lituanistinė mokykla „Saulės zuikučiai“, kurios įkūrėja ir vadovė esu aš. Mokykloje šeštadieniais  mokomės ne tik rašyti, skaityti, bet ir švenčiame įvairias šventes, organizuojame renginius, išvykas, minime Lietuvai svarbias datas – labai stengiamės palaikyti ryšį su Lietuva, bandome vaikams įvairiais būdais perteikti tai, ko jie nėra matę ar girdėję. Ne vienas mokinys iš mūsų mokyklėlės yra jau sugrįžęs į Lietuvą.

Airijoje esu dirbusi miesto savivaldybėje, buvau išrinkta miesto savivaldos nare. Eidama vicemerės pareigas, įkūriau bibliotekoje užsieniečiams knygų lentyną jų kalba (lietuviai gali imti knygas iš bibliotekos ir jas skaityti lietuvių kalba, lenkai – lenkų, rusai – rusų ir t.t.).

Edukologė Kristina Jankaitienė su mokyklos ugdytiniais surengė ne vieną gražų renginį ir maloniai pasidalino keliais scenarijais:

Scenarijus_ Svečiuose pas pasaką

Scenarijus. Tuk, širdele

Rudenėlio šventė

Scenarijus_Mums jau 5-eri

Svetainė laukia ir kitų užsienyje dirbančių lituanistinių mokyklų pedagogų prisistatymo, veiklos iliustravimo, pageidavimų ir problemų išsakymo. Dalinkimės, tarkimės. Kartu drąsiau, jaukiau.